Jak to funguje


Registrace nového uživatele Credit ScoreZískání vlastního Credit ScoreDalší volitelné služby po získání Credit Score
Co je Credit Score?

Credit Score je hodnota vyjádřena číslem, které pomáhá věřitelům (bankovní i nebankovní finanční instituce) předvídat míru rizika se splácením finančního produktu, ještě před jejím poskytnutím. Jinými slovy se jedná o ukazatel, který Vám napoví zda máte možnost získat jakoukoli finanční službu (půjčku, spotřebitelský úvěr, leasing či úvěr na auto, hypoteční úvěr na koupi nemovitosti či americkou hypotéku nebo kreditní kartu či kontokorentní úvěr).

Z čeho Credit Score vychází?

Vaše Credit Score vychází z Vašich identifikačních údajů, jsou to údaje jako jméno, rodné číslo, bydliště, vzdělání, zaměstnání, Váš příjem, Vaše pohledávky.

Jak mi Credit Score pomůže?

Credit Score Vám pomůže ihned zjistit, zda můžete žádat o úvěr, půjčku, hypotéku, leasing, kontokorent či jinou finanční službu. Nebudete muset vyhledávat finanční instituce, které Vám půjčí, nebudete muset platit různé poplatky předem či poté za vyřízení úvěrů či půjček, protože již budete vědět zda na finanční službu dosáhnete či nikoli. Současně Vám náš systém sdělí u jakých finančních institucí má smysl žádat o finanční službu a u kterých nikoli. Vyhnete se tak pochybným společnostem a institucím či osobám, které nabízejí finanční produkty za poplatek předem, bez skutečné garance získání těchto produktů.

Komu je Credit Score určeno?

Všem osobám (široké veřejnosti), které mají zájem zjistit zda je jejich bonita dobrá či špatná a do jaké bonitní skupiny patří. Na základě zjištění výše svého Credit Score lze dokonce podniknout kroky vedoucí k jeho navýšení. Tyto tipy a rady se dočtete na tomto webu.

Kdo Credit Score využívá?

Všechny osoby pro zjištění své bonity žádající o finanční produkty.

Vlastníci nemovitostí, ke zjištění bonity svých nájemníků.

Pojišťovací agenti a finanční poradci k předvídání platební morálky svých klientů.

Bankovní i nebankovní instituce, pojišťovny, realitní kanceláře.

Zaručí mi Credit Score finanční službu?

Věřitelé používají řadu faktorů k pozitivnímu či negativnímu rozhodnutí. Zjišťují výši Vašich dluhů, Váš současný příjem, kategorii Vašeho zaměstnání a Vaši úvěrovou historii.
Hlavní výhodou Credit Score je fakt, že obdržíte ucelenou odpověď týkající se Vaší bonity a jaká je pravděpodobnost získání finančního produktu.

Bude mě strašit špatné Credit Score navždy?

Pravý opak je pravdou. Credit Score udává míru Vaší bonity v konkrétním čase. Skóre se mění spolu se změnami výše Vašich úvěrů, půjček, hypoték, délkou zaměstnaní, platební morálky Vašich závazků a dalších faktorů. Věřitelé požadují vždy aktuální skóre, poněvadž je proměnlivé v čase. Vyšší skóre může znamenat u věřitele výhodnější úrokovou sazbu.

Je Credit Score nespravedlivý vůči národnostním menšinám?

Není. Údaje o rase nejsou při posuzování skóre vyžadovány.

Porušuje Credit Score mé soukromí?

Ne. O Credit Score může žádat pouze osoba, které se Credit Score týká.

Klesne moje Credit Score, budu-li žádat o nový finanční produkt?

Pokud budete pouze žádat o finanční službu, Vaše Credit Score neklesne. Jestliže Vám bude v krátkém časovém období vyplaceno několik úvěrů či půjček, Vaše Credit Score bude nižší a současně tyto informace budou uvedeny v úvěrových registrech CBCB, SOLUS, LLCB dle typu finanční instituce.

Jak mohu zlepšit své Credit Score?

1. Snížit výši Vašeho dluhu. Nenavyšujte své dluhy dalšími finančními produkty, dostanete se tím do začarovaného kruhu, ze kterého se budete jen velmi těžko dostávat. Dlužíte-li u většiny věřitelů, zjistěte si aktuální zůstatky a vytvořte si plán všech splátek. Vždy hospodařte s penězi, které máte a tím přizpůsobte i výši Vašich splátek. Důležité je, řešit vše včas.

2. Plaťte vždy Vaše účty včas. Zpožděné platby, i když jen několik dní později může mít zásadní negativní dopad na vaše skóre. Důležitý je také Váš bankovní účet. Častý nedostatek kladného zůstatku na Vašem účtu, může negativně ovlivnit poskytnutí finančního produktu.

3. Zbytečně nemějte a nežádejte o nové kreditní karty, které nepotřebujete. Požádejte banku o kartu debetní, platit budete pouze to, na co máte finanční prostředky.

Kdo může požadovat výsledek Vašeho Credit Score?

Credit Score může využívat téměř každý subjekt. Např. bankovní a nebankovní domy, hypoteční banky, leasingové společnosti, pojišťovací poradci a makléři, pronajímatelé nemovitostí a realitní kanceláře, pronajímatelé automobilů a mnoho dalších.

Kolik stojí Credit Score a je někdy ZDARMA?

V současné době neprobíhají AKCE výpis ZDARMA.
Cena reportu (výpisu) z Credit Score Bonita je 300 Kč.

Jak často potřebuji znát své Credit Score?

Doporučujeme zjistit si své aktuální skóre vždy před žádostí o finanční produkt. Důvodem je fakt, že skóre se mění v čase a je závislé na Vaší aktuální situaci.

Jak si vytvořím účet a je zdarma?

Váš účet si zdarma vytvoříte kliknutím na odkaz "Můj účet" v horní části stránek.

Co vše obsahuje můj účet?

Váš účet obsahuje výpisy všech reportů z Credit Score včetně historie. Můžete v něm znova podávat své další Score, aby jste vždy měli vše pohromadě.

Nenašli jste odpověď?

Vaše jméno a příjmení Vaše otázka
Váš email

Affiliate program - pasivní příjem

Náš affiliate program umožňuje vydělat peníze každému majiteli nebo provozovateli webových stránek. Stačí jen umístit na Vašich stránkách naši reklamu či iframe s kódem a můžete začít vydělávat.
Registrace a kódy programu naleznete zde.

Buďte na dosah

Informujeme Vás skrze sociální sítě o našich novinkách a akcích.
facebooktwitter skype
Partnerské weby: Potřebujete půjčit peníze nebo hypotéku? Zkuste iMěšec plný půjček, či Snadnou Hypotéku.